SECO TV

İstanbul'da Bugün Yaşanan

Boşanma aşamasında olduğu ve kendisi hakkında uzaklaştırma kararı aldıran eşi Zeynep Bedir ile oğlu Ömer Faruk Bedir'i İstanbul'da ö-ldür-dükten sonra Kırklareli'nde tarlaya gömen emekli polis Cengiz Bedir, c-esetleri taşımasına yardım eden yabancı uyruklu kişilerle birlikte adliyeye sevk edildi. Zanlının emniyetteki ifadesinde, eşi ve oğlunu kendisine sal-dırdığı için ta-bancayla vu-rarak ö-ldür-düğünü söylediği öğrenildi.
Poşetlere koyduğu c-eset-leri arabaya taşımak için apartmanda oturan yabancı uyruklu kişilerden yardım aldığını itiraf eden Bedir'in, aracının lastiklerinin çamura saplanması nedeniyle ce-s-etleri pa-rçalayar-ak gö-mdüğü ortaya çıktı.
ŞÜPHELİ TEKNİK VE FİZİKİ TAKİBE ALINDI
Bağcılar Sancaktepe Mahallesi 923. Sokak'ta geçtiğimiz cuma günü meydana gelen olayda, emekli polis memuru Cengiz Bedir (51), boşanma aşamasında olduğu ve kendisi hakkında uzaklaştırma kararı aldıran Zeynep Bedir (45) ile oğlu Ömer Faruk Bedir'i (26) tabancayla ö-ldü-rdükten sonra, Kırklareli'ndeki tarlasına g-ömdü.
Cengiz Bedir İstanbul'a dönerken, Zeynep Bedir ile Ömer Faruk Bedir'den haber alamayan yakınları polise kayıp başvurusunda bulundu. Polis, kayıp anneyle oğlunun bulunması için başlattığı çalışmada, şüpheli Cengiz Bedir'i teknik ve fiziki takibe aldı. Kırklareli'ne bağlı Çeşmeköy'de evi ve tarlası bulunduğu öğrenilen Bedir'in, zaman zaman köye gidip geldiğini belirleyen polis ekipleri, Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı ile ortak çalışma başlattı.
HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ
Ortaklaşa yapılan çalışmalarda, Bedir'in Cuma akşam saatlerinde otomobiliyle köye geldiği ve hava karardıktan sonra tarlasına gidip geldiğini tespit etti. Yağmur nedeniyle araçların girip çıkmakta zorlandığı tarlaya gitmesinden şüphelenilen Cengiz Bedir, İstanbul'a döndükten sonra polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Bedir, emniyette verdiği ilk ifadesinde eşi ve oğlunu sil-ahla ö-ldürdü-kten sonra tarlaya gömdüğünü itiraf etti.
CES-ETLERİ OTOMOBİLE TAŞIMAK İÇİN YARDIM ALMIŞ
Jandarma ve polis ekipleri, kadavra köpeklerinin de yardımıyla Zeynep Bedir ile oğlu Ömer Faruk Bedir'in parçalanmış cansız bedenlerini gömülü olduğu tarladan çıkardı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilerek sorguya alınan emekli polis memuru Cengiz Bedir, korkunç ci-nayetin ayrıntılarını itiraf etti.
BOŞANMAMAK İÇİN İKNA ETMEYE ÇALIŞTI
Bedir'in ifadesinde, boşanma aşamasında olduğu eşini ikna etmek için önce oğlunu telefonla aradığını, daha sonra birlikte yaşadıkları adrese gittiğini söyledi. Zanlı, eşi ve oğlunun kendisini içeri aldıktan sonra sabaha kadar konuştuklarını belirtti. Eşini, kendisinden boşanmaması için saatlerce ikna etmeye çalıştığını ifade eden Bedir, aralarında çıkan tartışma sırasında, anne ile oğlunun kendisine saldırdığını iddia etti. Eşini ve oğlunu kendisine sa-ldırdığı için ö-ldü-rdüğünü söyleyen zanlı, ce-setleri plastik poşetlere koyduktan sonra otomobiline götürmek için apartmanın girişinde iş yerleri bulunan yabancı uyruklu 2 kişiden yardım aldığını da belirtti.
Otomobilin bagajına koyduğu ce-se-tleri gö-mmek için Kırklareli'ne götüren Cengiz Bedir'in, aracının lastiklerinin yağmur nedeniyle çamurlu tarlaya saplandığını, bu nedenle eşi ve oğlunun c-ansız bedenlerini s-atırla par-çaladığını itiraf ettiği öğrenildi. Cengiz Bedir ile ce-setleri otomobiline taşımasına yardım eden Muhammet Nurettin S. ile M. Subhi M. emniyetteki sorgularının tamamlanmasının ardından Bakırköy Adliyesine sevk edildi.

İstanbul'da Bugün Yaşanan


FOTO GALERİLER

SECO TV © 2015 Tüm hakları saklıdır   [Künye]   [İletişim]   [Kullanım ve Gizlilik şartları]   [Rss]   
Adres:
İletişim: